Ми смо Црква

Помаже Бог, драги другаци!

Ево нас у новој школској години.

За почетак, подсетимо се градива које смо радили у првом разреду.

1. Допуни речи молитве Оче наш које недостају:

Оче наш, који си на небесима, да се свети______________ _______________, да дође Царство Твоје, да буде_________ _____________ и на земљи као на небу; хлеб наш насушни дај нам данас и опрости нам____________ ____________ као што и ми опраштамо дужницима својим, и не уведи нас у ____________________, но избави нас од_______________.

2. а. Којом руком се крстимо:

1. левом руком;

2. десном руком.

б. Са колико прстију се крстимо:

а. два прста;

б. три прста;

в. четири прста.

3. Свет је створио ____________ и стварање света је трајало _______________дана. Први људи су се звали____________и _________________.

4. Чему је посвећен Божић, шта тада славимо?

5. Шта је посно, а шта мрсно на фотографијама испод?

6. Школска слава је....?

7. Који дан у седмици је Васкрс?

8. Допуни реченице:

Литургија је заједница ________________и природе с Богом. Литургија се служи сваке___________________ и празником. Литургију служи ___________________, свештеник и ђакон. Најважније на Светој Литургији је да се причестимо а то значи да примимо Тело (_______________) и Крв (______________) Христову.